30 korrik 2009

Gomis kalon në Lyon

Bafetimbi Gomis ka kaluar zyrtarisht nga Saint-Etienne tek Olympique Lyon. Gjiganti francez ka shpenzuar rreth 13 milionë euro, për ta bërë të vetin kartonin e 24 vjeçarit. Sulmuesi francez, pasi ta kalojë vizitën mjekësore, do ta nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me Lyonin. 24 vjeçari Gomis, ishte pjesë e përfaqësueses së Francës në Evropianin 2008. Me Saint Etienne, gjatë pesë vjetëve të fundit, ai pati 131 paraqitje dhe realizoi 38 gola.