30 korrik 2009

Ibra: Italinë s’e harroj; me Barçën fitoj

Barcelonë - Ibra nuk e harron dot Italinë. Sulmuesi i Barcelonës Zlatan Ibrahimovic ka folur rreth eksperiencës së tij në kampionatin Italian me Interin dhe Juventusin.
"Mund të them se Italia ishte një përvojë e madhe për mua, e cila ishte në favor timin. Me Juventusin dhe Interin kalova momente shumë të mira dhe nuk do t'i harrojë kurrë. Tani jam i përkushtuar tek skuadra e re dhe mendoj të fitoj sa më shumë trofe" u shpreh Ibrahimovic.