29 maj 2009

Van Der Vaart: Duhet të fitojmë për Cannavaron

Mesfushori i Real Madridit, Rafael Van Der Vaart, mendon se mbrojtësi italian Fabio Cannavaro duhet të nderohet për angazhimin e tij për skuadrën Mbretërore në tre sezonet e kaluar në Santiago Bernabeu.
“Të gjithë dëshirojmë ta fitojmë ndeshjen në Pamplona (kundër Osasunës). Për më shumë, kjo është ndeshja e fundit e Fabio Cannavaros për klubin para se të kthehet te Juventusi”. “Ai ka qenë një bashkëlojtar shumë i mirë dhe mendoj se të gjithë lojtarët janë të pikëlluar për largimin e tij. Megjithatë, i dëshirojmë të gjitha të mirat”, ka thënë holandezi për faqen zyrtare të Los Merengues.