31 maj 2009

Kosova U-20 humb pas penalltive

Përfaqësuesja e Kosovës, grupmosha 20-vjeçe ka mbyllur aventurën në turneun "Monthey 2009" në Zvicër, pasi në gjysmëfinalen e të shtunës ka pësuar humbje nga Hajduku i Splitit dhe atë vetëm pas penalltive.
Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll baras 1:1, kurse në gjuajtjet e penalltive më të saktë u treguan kroatët, të cilët fituan 4:2. Kroatët kaluan të parët në epërsi, kurse golin e barazimit në minutën e 62-të e shënoi Florent Sejdiu. Ndërkaq nga penalltitë ishin të pasaktë Florent Papuçi dhe Kushtrim Lushtaku. Kësisoj, futbollistët e rinj kosovarë kanë humbur rastin të plasohen në finalen e këtij turneu, por të dielën zhvillojnë ndeshjen për vendin e tretë me humbësin e ndeshjet tjetër gjysmëfinale, Totenhem - Flamengo.