31 maj 2009

Capello: United të keni shembull Terryn

Trajneri i kombëtares Angleze deklaroi se'' Futbollistët e Man United që janë në kombëtare duhet të harrojnë më ndeshjen me Barcelonën. Vitin e kaluar Terry e kishte humbur penaltinë dhe pastaj ne luajtëm me SH.B.A ai shënoi gol. Unë jam habitur me atë lojë të Terry sepse edhe më herët kishte humbur dy finale, andaj duhet të merret shembull Terry. Ne kemi dy ndeshje shumë të rëndësishme me Kazakistanin dhe Andorran, duhet të fitojmë që të jemi në Afrikë'' u shprehë Capello