30 maj 2009

Wenger: Nuk mund të tolerojnë një fillim të dobët

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se ekipi nuk do të mund të tolerojë një fillim të dobët të sezonit të ardhshëm, nëse ata dëshirojnë të sfidojnë për titullin e Ligës Premier.
“Ne do të kemi të njëjtën strukturë si në para-sezon. Do të kemi stërvitje progresive dhe kamp në Austri dhe pastaj ndeshjet e Emirates Cup, si zakonisht”, ka thënë Wenger. “Pjesa e parë e sezonit ishte e tmerrshme për ne, humbëm pesë nga 14 ndeshjet e para në ligë, pas kësaj kaluam një periudhë të gjatë të pamposhtur. Humbëm vetëm një ndeshje kundër katër top ekipeve dhe ajo humbje ishte nën rrethana të veçanta”. “Andaj besoj se në përgjithësi ekipi ka ecur përpara, është përmirësuar dhe është i gatshëm të sfidojë në vitin e ardhshëm”, ka shtuar francezi.