30 maj 2009

Redknapp: Chelsean duhet ta drejtojë Moyes

Menaxheri i Tottenhamit, Harry Redknapp, ka këshilluar Chelsean të angazhojë në radhët e vena një menaxher anglez, duke përmendur në këtë rast trajnerin e Evertonit, David Moyes.
“David Moyes mund ta menaxhojë cilindo klub. Ai ka dëshmuar se mund t’ia dalë në Everton edhe këtë vit, pa sulmues dhe pa harxhuar. Çfarë mund të bëjë ai në një klub që harxhon? Ai mund të bëjë një punë fantastike aty”, ka thënë Redknapp në kolumnën e tij për The Sun. “Kur Jose Mourinho u largua nga Chelsea, Avram Grant erdhi aso kohe, menjëherë më pas Luis Felipe Scolari. Edhe këtu ka menaxherë të mirë. Jepni rast një menaxheri të këtushëm ta drejtojë Chelsean ose katërshen e madhe dhe do të shihni”, ka shkruar më tej Redknapp.