30 maj 2009

Java e fundit në Seria A

Në Itali luhet java e fundit dhe vëmendja është përqendruar tek ndeshja Fiorentina Milan pasi këto dy ekipe do të zgjidhin se cila do të kualifikohet direkt për në Ligën e Kampioneve. Në rast se Fiorentina fiton me dy gola diferencë kualifikohet direkt për në Champions dhe Milani në eliminatore, përkundrazi Milani kualifikohet direkt.

Një tjetër çështje mbetet lufta për mbijetesë, pasi Torino dhe Bolonja do bëjnë të pamundurën për të qëndruar në elitën e futbollit italian.

Itali – Seria A (java 38)
15:00 Bologna - Catania
15:00 Fiorentina - Milan
15:00 Genoa - Lecce
15:00 Inter - Atalanta
15:00 Juventus - Lazio
15:00 Napoli - Chievo
15:00 Palermo - Sampdoria
15:00 Reggina - Siena
15:00 Roma - Torino
15:00 Udinese - Cagliari15:00