31 maj 2009

Juve i hakmerret Lazios

Juventusi ka shënuar fitore me rezultat prej 2-0 në ndeshjen e fundit të sezonit, të zhvilluar të dielën në Stadio Olimpico të Torinos kundër Lazios.
Sulmuesi në formë Vicenzo Iaquinta ka vazhduar me paraqitjet e tij të mira duke qenë protagonisti kryesor i bardhezinjve në këtë përballje. Italiani shënoi dy herë këtë takim, me nga një gol në të dyja pjesët (3’ dhe 59’). Kjo ndeshje ishte e fundit për legjendën çeke Pavel Nedved me fanellën e Juventusit, pasi që mesfushori ka konfirmuar largimin e tij.