30 maj 2009

Ferrara: Vendi dytë do të ishte mrekulli

Trajneri i Juventusit, Ciro Ferrara, ka kërkuar nga lojtarët e tij edhe për një goditje të fundit në ndeshjen e të dielës kundër Lazios për ta siguruar vendin e dytë në tabelë që çon direkt në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.
“Jam i kënaqur me punën që kanë treguar lojtarët gjatë javës në stërvitje”. “Po vërej përkushtim të madh në të gjitha fazat stërvitore dhe kjo tregon që lojtarët e mi janë profesionistë të nivelit të lartë dhe dëshiroj t’i falënderoj për punën e vështirë që e kanë bërë gjatë këtyre dy javëve”. “Objektivi ynë është të kualifikohemi pa u dashur të kalojmë nëpër fazat preliminare, ndërsa vendi i dytë do të ishte qershia mbi tortë”, ka thënë mbrojtësi i dikurshëm i Juves për “Sky Sport Italia”.