30 maj 2009

Aguero qëndron në Atletico

Sergio Aguero ka mohuar spekulimet e fundit se është në prag të transferimit në Premierligë duke theksuar se është i vendosur të mbetet në Atletico Madrid. Reprezentuesi argjentinas vlerësohet objektiv i disa klubeve të mëdha angleze përfshirë Chelsea dhe Manchester City. Mirëpo, ai nuk mendon të largohet nga Vicente Calderon. “Dua të vazhdoj me Atleticon. Synimi im është të mbetem këtu dhe të luftoj për tituj. Nuk kam marr asnjë ofertë dhe gjithmonë kam thënë se jam i lidhur ngushtë me këtë klub” deklaroi ai.