30 maj 2009

Zenga ëndërron Interin

Është vetëm Inter në mendimet e Walter Zengas i cili pas largimit nga Catania ka bërë të ditur se ëndërron të drejtoj gjigantin milanez. “Jam ambicioz dhe ëndrra ime gjithmonë ka qenë të punoj në Milano” deklaroi ish portieri i Interit për Sky Italia. Zenga dha dorëheqje nga posti i trajnerit të Catanias pavarësisht rezultateve të mira të arritura këtë sezon. “Është dashur të përfundoj kështu. Objektivi ka qenë mbijetesa ndërsa ne i kemi tejkaluar parashikimet” përfundoi ai.