30 maj 2009

Ancelotti: Ndeshja kundër Fiorentinës thelbësore

Trajneri i Milanit, Carlo Ancelotti, i ka paralajmëruar lojtarët e tij për rrezikun që iu kanoset në ndeshjen e të dielës kundër Fiorentinës.
Rossonerët shpresojnë me çdo kusht t’i eliminojnë ndeshjet preliminare të Ligës së Kampionëve, ndërsa nëse mposhten me rezultat më të lartë se dy gola ata do të zhvendosen në pozitën e katërt. “Kjo është konferenca e fundit për shtyp e sezonit dhe është shumë e rëndësishme. Kjo ndeshje ka rëndësi thelbësore për ne, sepse të gjithë e dinë se dëshirojmë t’i eliminojmë ndeshjet preliminare të Ligës së Kampionëve”. “Do të përballemi me një skuadër shumë të fuqishme ndaj të cilës duhet ta sigurojmë kualifikimin direkt. Ne kemi një përparësi të vogël dhe objektivi ynë është që ta zhvillojmë ndeshjen pa bërë kalkulime”, u ka thënë Ancelotti gazetarëve.