30 maj 2009

Nedved vazhdon edhe një sezon

Njoftohet e mesfushori legjendar i Juventusit, Pavel Nedved, do ta bartë edhe sezonin e ardhshëm fanellën bardhezi, përkundër paralajmërimeve të mëhershme se do t’i japë fund karrierës së tij në fund të këtij sezoni.
Juventusnews.tk njofton se ‘furia çeke’ ka pasur një takim me drejtuesit e klubit të cilët e kanë bindur që të mos heqë dorë nga futbolli dhe ta vazhdojë kontratën e tij edhe për një sezon. 36-vjeçari do të paguhet 1.7 milion euro për sezonin e ardhshëm, si edhe do të marrë bonuse shtesë për numrin e paraqitjeve të tij. Kështu, Nedved do ta ketë mundësinë e fundit që të luftojë për ta realizuar ëndrrën e tij: ta fitojë Ligën e Kampionëve me Juventusin.