30 maj 2009

Hiddink i kënaqur që largohet me trofe

Trajneri i Chelseat, Guus Hiddink, është i kënaqur që do ta përfundojë aventurën e tij të shkurtë me Chelsean me trofe të fituar.
Chelsea sot mposhti Evertonin me rezultat 2-1, duke fituar trofeun e fundit për të cilin luftonte, Kupën FA. Ndeshja njëkohësisht ishte edhe e fundit për Hiddink. "Do të ishte perfekte nëse do të ishim në Romë të mërkurën, në finalen e Ligës së Kampionëve. Është e vetmja gjë për të cilën pendohem. Dëshiroja të luajmë me Manchester United, andaj kjo ishte pothuajse një lamtumirë perfekte", ka thënë Hiddink. "Ky klub duhet të fitojë trofe secilin vit dhe nëse nuk arrinim këtë, do të thoshte se nuk e kemi përfunduar punën mirë. Tash pasi e fituam titullin, e kam më lehtë të përshëndetem", ka shtuar holandezi.