31 maj 2009

Schaaf i kënaqur me trofeun Kupës

Falë fitores minimale së të shtunës mbrëma në finalen e Kupës së Gjermanisë-DFB Pokal kundër Bayer Leverkusenit, Werder Bremeni do të mund të luajë në Evropë (Kupën UEFA) sezonin e ardhshëm, ndërsa trajneri Thomas Schaaf është shprehur mjaft i gëzuar për këtë sukses.
“Ishte një ndeshje e shkëlqyer nga të dyja skuadrat, mirëpo ju e patë se ne dëshironim ta fitojmë kupën”. “Një lojtar i shkëlqyer si Mesut Oezil (golashënuesi i vetëm në ndeshje) zakonisht nuk shpërblehet, sepse ai nuk godet shpesh në portë, por isha i ngazëllyer me golin e tij. Ai ka arritur shumë këtë sezon dhe unë i jap komplimentet e mia”, ka thënë Schaaf pas ndeshjes.