30 maj 2009

Milan do të japë Pirlon për Essienin?

Milani dëshiron me çdo kusht që ta transferojë mesfushorin e Chesleat, Michael Essien, ndërsa "Il Corriere Dello Sport" njofton se Rossonerët janë të gatshëm të heqin dorë nga shtylla e mesfushës së tyre Andrea Pirlo për të fituar shërbimet e ganezit.
Sipas të njëjtit burim, trajneri Carlo Ancelotti do ta marrë me vete Pirlon në fund të sezonit kur të caktohet trajner i Bluve, edhe pse kjo nuk është konfirmuar nga asnjëra skuadër. Kuqezinjtë planifikojnë të bëjnë ndryshime të mëdha në sezonin e ardhshëm dhe përveç trajnerit ata do të ndryshojnë edhe modelin e lojës së tyre, ku Essien mund të jetë njeriu i përshtatshëm për këtë gjë. Të hënën pritet që Milani të bëjë njoftimin zyrtar në lidhje me të ardhmen e Ancelottit, me ç’rast do të jepet edhe një ide e qartë në lidhje me transferimet në afatin kalimtar veror.