31 maj 2009

Reali dhe Liverpooli merren vesh për Alonson

"Sport" njofton se Liverpooli dhe Real Madridi kanë arritur marrëveshje për transferimin e Xabi Alonsos, i cili javën e ardhshme do të prezantohet para publikut në Santiago Bernabeu.
I njëjti burim shkruan se dy klubet kanë arritur në një pikë të përbashkët, ndërsa Reali do të paguajë 25 milionë euro, si edhe ekziston mundësia që Gabriel Heinze të jetë pjesë e marrëveshjes për të lëvizur në drejtim të kundërt. Pritet që Alonso të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me Mbretërit, ndërsa krahas prezantimit të Alonsos, mësohet se Florentino Perez javën e ardhshme do ta prezantojë edhe trajnerin e ri të Los Merengues.