30 maj 2009

Kristiano Ronaldo: Ndjehem shumë i lodhur

Kristiano Ronaldo duket se ka filluar të zbresë dalëngadalë nga maja e futbollit botëror. Futbollisti më i mirë i vitit 2008 këtë mesjavë humbi betejën e drejtpërdrejtë me argjentinasin Lionel Mesi. Ky i fundit udhëhoqi skuadrën e Barcelonës në finalen e Romës, e cila arriti të shkurorëzojë Mançesterin nga froni i futbollit evropian. "Ndjehem shumë i lodhur. Kam luajtur mjaft ndeshje nën një presion të madh. Tani kemi ndeshjet kualifikuese me kombëtaren e Portugalisë, dhe pas tyre dua vetëm të pushoj", deklaron tepër i zhgënjyer Kristiano Ronaldo.Portugezi humbi një betejë të drejtpërdrejtë me Leo Mesin, dhe me 99,9...% ky i fundit do të jetë fituesi i “Topit të Artë 2009”.