30 maj 2009

Tiago dhe De Çelje, në dyshim për sfidën me Lacion

Juventusi vazhdon përgatitjet në prag të sfidës kundër Lacios, që do të zhvillohet të dielën. Bardhezinjtë kanë zhvilluar një seancë stërvitore mëngjesin e djeshëm në Vinovo, qendra stërvitore e “Zonjës së Vjetër”. Për ndeshjen kundër bardhekaltërve, trajneri juventin, Çiro Ferrara, ka ende dy lojtarë në dyshim: Tiago dhe De Çelie. Ata janë stërvitur pjesërisht, ndaj paraqitja e tyre në stadiumin “Olimpico” të Torinos është në rrezik. Për të dy këta lojtarë do të jetë vendimtare stërvitja që do të zhvillohet sot në mëngjes. Sisoko, Molinaro, Grigera, Knezeviç dhe Edkal nuk janë grumbulluar, e për pasojë nuk do të jenë në fushë kundër Lacios.