30 maj 2009

Real Madrid, Perez premton shumë yje

"Një Real Madrid plot me yje e me spanjollë". Ky është projekti i Florentino Perezit, i cili që nga e hëna do të nisë merkaton e re të klubit madrilen. Bashkë me Kaka e Kristiano Ronaldon, në listën e Perezit figurojnë edhe yjet spanjollë Fabregas (Arsenal), Xabi Alonso (Liverpool), David Villa e Silva (Valencia). Përsa i përket trajnerit, pas refuzimeve të Vengerit, Ançelotit dhe Mourinjos, Perezi deklaroi për spanjollen “AS” se: “Manuel Pelegrini është një trajner i mrekullueshëm” duke kërkuar trajnerin kilen të Vilarealit në krye të klubit madrilen.