31 maj 2009

Forlan shënjestra kryesore e Barcës

Barcelona do ta forcojë edhe më shumë skuadrën për sezonin e ri, ndërsa sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Forlan, është shënjestra kryesore e Blaugranëve.
Sulmuesi uruguaian ka treguar performanca të shkëlqyera me kryeqytetasit duke e përfunduar sezonin me 32 gola në 33 paraqitje dhe njëkohësisht është golashënuesi më i mirë në La Liga këtë sezon. Sipas “Sport”, katalunasit dëshirojnë me çdo kusht shërbimet e 30-vjeçarit, mirëpo ata nuk pajtohen me çmimin prej 36 milionë eurosh që ia ka vënë Atletico.