30 maj 2009

Ibra, natën në Athinë, ditën në stërvitje

Natën në një diskotekë të Athinës dhe në drekë duke u stërvitur në “Pinetina”. Duhet të kesh një fizik shumë të fuqishëm, ose mjafton të jeshë Zllatan Ibrahimoviç që, në pritje për rifillimin e kampionatit i ka lejuar vetes një vizitë të shpejtë në kryeqytetin grek.
Sulmuesi suedez i Interit të martën në mbrëmje është parë në “Balthazar”, klub shumë i njohur në zemrën e qytetit, në shoqërinë e një shoku të vjetër, me të cilin ka luajtur edhe tek kombëtarja suedeze, Daniel Majstoroviç, mbrojtës i Aekut të Athinës. Bashkë me ta kanë qenë edhe Lamprous Koutos (tri ndeshje me Interin nga viti 2004 në 2007), Georgis Seitaridis (mesfushori i krahut tek Atletiko e Madridit) dhe disa drejtues të Panathinaikosit. Gjithsesi të mërkurën Zllatan është paraqitur në orar në stërvitje.