31 maj 2009

Cottbus në Bundesliga 2

Skuadra në të cilën paraqitet mesfushori shqiptar Ervin Skela, ajo e Energie Cottbus, sezonin e ardhshëm do të bëjë gara në Ligën e Dytë gjermane- Bundesliga 2, pasi që është mposhtur edhe në përballjen e dytë të "play off"-it nga Nurnbergu me rezultat prej 2-0.
Ndeshja e parë e zhvilluar në shtëpi të Cottbusit, Stadion der Freundschaft, kishte përfunduar me rezultat prej 3-0 në favor të skuadrës tashmë të promovuar në Bundesliga 1, Nurnberg. Ndërsa ndeshja e dytë e zhvilluar në shtëpi të Nurnbergut, Frankenstadion, përfundoi me fitoren e skuadrës vendase me rezultat prej 2-0, me golat e Eigler (29’) dhe Mintal (37’).