30 maj 2009

Poco: Po, Juventusi do D’Agostinon

Në fund të kampionatit italian, ekipi i Juventusit vazhdon të jetë protagonist në merkato. Pas Diegos dhe Kanavaros, bardhezinjtë kanë vënë nën shënjestër një lojtar cilësor të mesfushës, Gaetano D’Agostinon. Këtë gjë e konfirmon edhe presidenti i skuadrës së Udinezes, Xhampaolo Poco: “Juventusi ka shfaqur interes për D’Agostinon”. Gjithsesi Poco nuk ka dashur të rrëfejë gjithçka, sidomos në momentin që asgjë nuk është konkrete dhe tratativat nuk kanë filluar ende, duke theksuar: “Po të fillojmë të themi gjithçka që tani, nuk do të kishte kuptim. Nuk është aspak e drejtë që disa gjëra të quhen të përfunduara, kur ende nuk kanë filluar. Mua nuk më duket e drejtë. Megjithatë, për momentin mund të konfirmoj se Juventusi është interesuar për lojtarin tonë”.