29 maj 2009

Ribery kërkon 20 mijë euro në ditë nga Chelsea

Frank Ribery ka kërkuar plot 20 mijë e 400 euro në ditë nga Chelsea, nëse ata dëshirojnë shërbimet e tij, por Bayern Munich nuk heq dorë lehtë nga mesfushori francez.
Mediat angleze shkruajnë se Chelsea është i gatshëm të paguajë 50 milionë euro për të sjellë Riberyn në Stamford Bridge. Por, klubi londinez do të duhet t’i plotësojë edhe kërkesat e vet lojtarit, të cilat sipas informatave janë 7.4 milionë euro në vit, ose 143 mijë euro në javë. Chelsea për momentin është i gatshëm t’i ofrojë 14.700 euro në ditë, që është 5 mijë më shumë se paga që ai merr te ekipi gjerman. Krahas Chelseat, për Ribery të interesuar janë edhe dy ekipe tjera nga Liga Premier, Manchester United dhe City.