29 maj 2009

Napoli angazhon Quagliarellan

Mediat italiane kanë përcjellë lajmin se ekipi i Napolit sonte ka kompletuar transferimin e sulmuesit Fabio Quagliarella dhe mesfushorit Luca Cigarini.
Lajmet nga Italia bëjnë të ditur se sulmuesi i Udineses do të kalojë në Napoli për një shumë të vlefshme rreth 16 milionë euro, si dhe gjysmën tjetër të kartonit të Maurizio Domizzi, i cili ishte pronë e dyja klubeve. Quagliarella është me prejardhje nga vetë Napoli, dhe sigurisht se kjo do të jetë një realizim ëndrre për sulmuesin italian, i cili pritet të nënshkruajë marrëveshje pesë-vjeçare. Ndërkohë mesfushori i Atalantas, Luca Cigarini, thuhet se do të arrijë në Napoli për një shumë prej 4.5 milionë eurosh, ndërsa si pjesë e marrëveshje në drejtim të kundërt do të lëvizë mbrojtësi Gyorgy Garics, i cili ka luajtur për Napolin sezonin e fundit.