30 maj 2009

Florentino: Reali ka marrëveshje me Ronaldon

Kandidati për president të Real Madridit, Florentino Perez, ka deklaruar se ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, është cak i verës i klubit mbretëror.
“Ai është një lojtar i cili do të bëhet shumë i mirë në se vjen në Real Madrid. Ajo që di unë është ajo që kam lexuar, se ka një marrëveshje e cila do t’i lejojë atij të vijë për 80 milionë funte”, ka thënë Perez. “Javën e ardhshme do të shohim në numrat dhe askush nuk duhet të dyshojë se ne do të dizajnojmë një projekt spektakolar me këshilltarët tonë sportiv”. “Kur të hy në Madrid, do të shikoj në klauzulën e supozuar të Ronaldos. Është shumë e lartë, por të gjitha klauzulat janë të negociuara. Më pëlqen ai pasi është një prej më të mirëve në botë”, ka shtuar spanjolli.