29 maj 2009

Heinze: Dua të mbetem te Reali

Mbrojtësi argjentinas Gabriel Heinze ka shprehur dëshirën të mbetet te Real Madridi, derisa e ardhmja e tij mbetet e paqartë.
Heinze nuk ka qenë në formën e tij më të mirë gjatë këtij sezoni për skuadrën mbretërore, dhe së fundmi janë shfaqur spekulime se ai do të largohet me ardhjen e presidentit të ri. Mirëpo, vetë lojtari është shprehur kundër këtyre spekulimeve duke thënë se nuk planifikon të largohet nga Santiago Bernabeu. “Ajo që është thënë në shtyp nuk ka qenë e vërtetë në 99% të rasteve. Më ka mbetur edhe një vit në kontratën time dhe jam i lumtur këtu. Mua më pëlqen të qëndroj, mirëpo kam parë shumëçka në futboll dhe nuk do të befasohesha në se largohem”, ka thënë Heinze për “AS”.