29 maj 2009

Iaquinta: Nuk largohem nga Juve

Sulmuesi i Juventusit, Vincenzo Iaquinta, ka mohuar spekulimet se ai dëshiron të largohet nga Zonja e Vjetër, dhe njëkohësisht ka lëvduar dy transfët e ri skuadrës, Diegon dhe Fabio Cannavaron.
“Të largohem nga Juventusi? Jo, asnjëherë nuk kam menduar për këtë. Këtu po kaloj shumë mirë dhe do të vazhdoj të jem protagonist me këtë fanellë”. “Me ardhjen e Diegos dhe Cannavaros, e kemi forcuar skuadrën dhe na është dhënë mundësia për të fituar diçka të rëndësishme”, ka thënë italiani për faqen zyrtare të klubit.