30 maj 2009

Chelsea nënshkruan me Zhirkov

Chelsea raportohet se është afër të përfundojë nënshkrimin me anësorin e CSKA Moskës, Yuri Zhirkov, për një shumë që thuhet të jetë 18.6 milionë funte.
25-vjeçari rus, i cili mund të luajë përgjatë gjithë zonës së majtë, raportohet se do të nënshkruajë marrëveshje katërvjeçare me klubin anglez. Një prej agjentëve të lojtarit është cituar duke thënë për një gazetë ruse se lojtari i CKSA tashmë ka kompletuar nënshkrimin. Besohet se procesin e ka dirigjuar vetë pronari i Chelseat, Roman Abramovich, së bashku me pronarin e CSKA dhe mikun e tij të ngushtë, Evgeny Giner.