30 prill 2009

“Zonja” rikthehet në garë për Ksabi Alonson

Dalin pranimet e para mbi kontaktet mes Juventusit e Verder Bremenit për brazilianin Diego: “Po, ka pasur bisedime”, - pranon Klaus Alofs, drejtori i përgjithshëm i skuadrës gjermane. Tashmë s’mund të mohohet fakti që fantazisti 24-vjeçar është një objektivi bardhezinjve në prag të sezonit që vjen. “Kur një klub është i interesuar, është normale që ka telefonata”, - thotë Alofs.Por përveç Diegos, bardhezinjtë rikthehen në gjurmë të Ksabi Alonsos. Pas një viti nga përpjekja e parë për ta sjellë spanjollin në Torino, bardhezinjtë duan të korrigjojnë gabimin për Poulsenin, duke kërkuar të blejnë mesfushorin e Liverpulit. Nga Anglia e konfirmojnë dhe thonë se bëhet fjalë për një ofertë juventine prej 16.5 milionë eurosh.