30 prill 2009

Fabregas: Do të luajmë ndryshe në shtëpi

Cesc Fabregas beson se Arsenali do të luajë shumë më mirë kundër Manchester Unitedit në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, e cila do të zhvillohet mesjavën e ardhshme në Emirates.
Në ndeshjen e parë të zhvilluar në Old Traffor të mërkurën mbrëma Topçinjtë u mposhtën me rezultat prej 1-0 nga Djajtë e Kuq, me një gol të John O'Shea. “Ne kemi treguar se sa të fortë jemi në shtëpi kur i kemi mposhtur ata (Unitedin) në Premier League”. “Kemi humbur vetëm 1-0, ndërsa kemi kaluar rezultatet shumë më të vështira në Ligën e Kampionëve. Manchester United e meritoi fitoren dhe tani është koha që ne të luajmë mirë në Emirates dhe t’i mposhtim ata”, ka thënë spanjolli për “Evening Standard".