30 prill 2009

Merkato te Reali, kërkohet mesfushori Uesli Shnajder

Juventusi po kalon një kohë shumë të vështirë, plot me akuza dhe kërkesa për të ardhmen, për projektin e forcimit të skuadrës. Këto janë probleme të ngritura nga tifozët, të cilëve në mënyrë indirekte, ka provuar t’u përgjigjet Karlo Sant’Albano, pjesëtar i bordit drejtues të bardhezinjve, në mbledhjen e fundit: “Juventusi po vazhdon procesin e rinovimit, që ka filluar dy vite më parë. Bordi drejtues ka deklaruar ndërtimin e stadiumit të ri, të financuar nga 2 marrëveshje dhe ky është një rezultat i rëndësishëm, sepse këto marrëveshje i japin mundësinë klubit për t’u përqendruar te të ardhurat për forcimin e skuadrës”. E thënë me pak fjalë, të ardhurat për merkato ekzistojnë dhe një nga emrat që kërkon Juventusi është Uesli Shnajder, mesfushori holandez, që aktualisht luan me Real Madridin.