29 prill 2009

Morati: Baloteli duhet ruajtur si Pato

Tre ndeshje pa fitore, një humbje në Napoli që ka ardhur si mungesë e lojës dhe Milani që afrohet gjithnjë dhe më shumë. Tek Interi akoma nuk është dhënë alarmi, por fjalët e Masimo Moratit, lënë të kuptohet se diçka po ndodh. Ndeshja në “San Paolo” Moratit nuk i ka pëlqyer, ashtu siç nuk i ka pëlqyer Mourinjos. “Një barazim nuk mjafton, jo kur një skuadër do të fitojë kampionatin”, ka thënë Morati. Nga sfida me napoletanët numrit një të zikaltërve nuk i ka pëlqyer as trajtimi që i është bërë Balotelit: “Nuk mbrohet, pëson shumë faulla. Milani ankohet për ndërhyrjet ndaj Patos? Duhet treguar kujdes për sulmuesit e rinj dhe të shpejtë, sepse shpesh ndaj tyre vijnë ndëhyrje të ashpra”, ka thënë Morati.