30 prill 2009

Marcelo i bindur në fitoren e Realit

Marcelo është i bindur se Rea Madridi do ta mposhtë Barcelonën në 'el Clasico-n' e të shtunës dhe nuk shqetësohet se me cilin rezultat do të përfundojë ndeshja.
“E dëshiroj vetëm fitoren. Nuk më intereson nëse rezultati do të jetë 1-0 ose 3-2. E dëshirojmë fitoren dhe do ta marrim atë”. “Do të jetë një ndeshje e vështirë, mirëpo është një ndeshje në të cilën dëshirojnë të gjithë të luajnë. Ky do të jetë Clasico më i nxehtë i të gjitha kohërave”, ka thënë braziliani për “AS”.