29 prill 2009

Wenger: Do ta përmbysim rezultatin në Emirates

Arsenali është mposhtur me rezultat prej 1-0 nga Manchester Unitedi në ndeshjen e parë gjysmëfinale të zhvilluar në Old Trafford, ndërsa trajneri i Topçinjve, Arsene Wenger, beson se skuadra e tij do ta përmbys këtë rezultat në ndeshjen e kthimit dhe do të vazhdojë në finalen e Romës.
“E mira është se nuk pranuam më shumë se një gol dhe si rezultat i kësaj kemi një mundësi të madhe që ta përmbysim rezultatin në shtëpi”. “Mendoj se gjërat janë ende në baraspeshë dhe ju siguroj se do të shihni një Arsenal tjetër javën që vjen”, është shprehur Wenger për “Sky Sports” pas ndeshjes.