29 prill 2009

Daliq afër Kombëtares

Trajneri kroat Zlatko Daliq ka arritur të mërkurën në Tiranë për t’u takuar me zyrtarët e Federatës Shqiptare te Futbollit, me të cilët do të diskutojë mundësinë e marrjes së drejtimit të Përfaqësueses kuqezi.
Kombëtarja shqiptare ka mbetur pa trajner që nga largimi i holandezit Arie Haan, për shkak të rezultateve të dobëta, ndërsa FSHF-ja ka përgatitur listën me disa emra dhe ka biseduar me disa prej tyre për mundësinë e angazhimit. Por siç duket ish-trajneri i klubeve Varteks dhe Rijeka të Kroacisë dhe Dinamos së Tiranës, është kandidati potencial për ta zënë stolin e lënë bosh nga Haan.