30 prill 2009

Messi: City kurrë nuk do të bëhet një klub i madh sa Barca

Sulmuesi i Barcelonës ka hedhur poshtë çdo opsion për të kaluar në Premier League duke thënë se dëshirë e tij është të mbetet tek klubi spanjoll.
“Mendoj vetëm për Barcelonën dhe jo për klube të tjera, përfshirë edhe Manchester Cityn. Sigurisht, interesimi i klubeve tjera më bën të ndjehem mirë, por e ardhmja ime qëndron në Barcelona”, ka thënë Messi.“Barça ka një histori shumë më të mirë, andaj mendoj se një klub si Manchester City kurrë nuk do të mund të bëhet një klub i madh si Barcelona. Ndoshta pas një periudhe të caktuar mund ta arrijë, por nuk mendoj se kjo do të ndodhë brenda natës”, ka shtuar argjentinasi.