30 prill 2009

Interi do të ofrojë lojtarë dhe para plus për Riberyn

Kampioni i Serie A, Interi, është i gatshëm të harxhojë para dhe të japë lojtarë për të marrë shërbimet e yllit të Bayern Munich, Franck Ribery.
Corriere dello Sport shkruan se presidenti i Interit, Massimo Moratti, shpreson të dalë fitues ndaj rivalëve të tjerë si Manchester United, Chelsea dhe Barcelona, në luftë për të marrë francezin, duke ofruar para plus lojtarët Amantino Mancini dhe Maxwell, në një marrëveshje e cila do të kam vlerën e afro 35 milionë funteve.Harxhimet e Interit nuk do të përfundojnë këtu, me edhe sulmuesin e Udineses, Fabio Quagliarella, po ashtu të gjendur në listë krahas atij të Genoas, Diego Milito.