29 prill 2009

Malouda kritikon "aktrimin" e lojtarëve të Barcës

Anësori i Chelseat, Florent Malouda, kërkon nga gjyqtari i cili do ta drejtojë ndeshjen e ardhshme në Stamford Bridge, ndërmjet Chelseat dhe Barcelonës, të mos ndikohet nga ‘veprimet teatrale’ të Blaugranëve.
“Kemi qen vërtet të fuqishëm psiqikisht t’i rezistojmë aktrimit të tyre, sepse kur ti vrapon pas topit dhe e sheh kundërshtarin tënd duke u rrëzuar, duhet të mbetesh i qetë dhe i përqendruar mos të reagosh se mund të ndëshkohesh”. “Shpresoj që gjyqtari nuk do t’u ndihmojë atyre në ndeshjen kthyese. Është pjesë e lojës sonë që të krijojmë presion ndaj kundërshtarit. Mirëpo është punë e gjyqtarit që të na ndihmojë që ta realizojmë këtë në mënyrë të drejtë”, ka thënë francezi për “Daily Mail”.