30 prill 2009

Raul: Jemi favoritë kundër Barcelonës

Kapiteni dhe legjenda e Real Madridit, Raul, beson që skuadra e tij ka epitetin e favoritit në 'el Clasico-n' e të shtunës kundër Barcelonës në Stantiago Bernabeu.
“Po luajmë në Bernabeu dhe Madridi është favorit. Cilado skuadër mund të fitojë, mirëpo atmosfera dhe tifozët do ta bëjnë të veten”. “Duhet të kemi besim në vete dhe në mënyrën tonë të lojës, dhe e dimë se e kemi shansin që t’i shkaktojmë probleme Barcelonës”. “Është një ndeshje, e cila gjithmonë është e veçantë për shkak të rivalitetit, mirëpo kësaj radhe po luajmë për titull dhe kjo e bën edhe më të veçantë përballjen. “Nëse fitojmë të shtunën atëherë do të kemi një mundësi të madhe që të shpallemi kampionë. Ndërsa çdo rezultat tjetër përveç fitores do të na i vështirësonte punët”, ka thënë kapiteni për “AS”.