29 prill 2009

Berlusconi: Vendimi për Ancelottin në fund të sezonit

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka njoftuar se e ardhmja e trajnerit Carlo Ancelotti do të vendoset në fund të sezonit.
“Sa i përket Ancelottit, do të vendosim atë që është më e mira për Milanin në fund të sezonit në një mënyrë miqësore dhe pastaj do të shohim se çfarë do të ndodhë”. “Asnjëherë nuk kemi folur se jemi duke kërkuar zëvendësues të Ancelottit dhe nuk kemi përmendur asnjë emër”, ka thënë Berlusconi për “Sky Sport Italia”. Derisa është spekuluar shumë për largimin e Kaka drejt Real Madridit ose Manchester Unitedit, Berlusconi thotë se shpreson që ai të mbetet në San Siro. “Shpresoj që Kaka do të qëndrojë. Ata të cilët janë të lumtur dhe dëshirojnë të qëndrojnë janë të mirëpritur ta bëjnë këtë”, ka shtuar presidenti i Rossonerëve.