30 prill 2009

FSHF përcakton gjyqtarët e javës së 30-të

Federata Shqiptare e Futbollit përcakton gjyqtarët e takimeve për javën e 30-të të Super Ligës. Ndeshja kryesore e kësaj jave, ajo që do të luhet në Kavajë midis Besës dhe Tiranës do të gjykohet nga Elvis Peza. Sfida tjetër e rëndësishme, ajo mes Shkumbinit dhe Vllaznisë do të gjykohet nga Taullau.Dinamo-Lushnja do të ketë gjyqtar të parë Lorenc Jeminin. Sokol Çekaj do të gjykojë ndeshjen e Durrësit mes Teutës dhe Bylisit. Sfida e kryeqytetit Partizani-Apolonia do të gjykohet nga Sokol Jareci. Ndërkombëtari Albano Janku do të gjykojë sidën delikate midis Elbasanit dhe Flamurtarit. Ndeshjet e javës së 30-të do të zhvillohen të gjitha ditën e shtunë në orën 17:00.