28 prill 2009

Perez ëndërron të blejë Iniestën

Florentino Perez nuk mundet të sjellë Lionel Mesin te Real Madrid, por në ëndrrat e tij ka ende një futbollist të Barcelonës. Sipas sportives "Sport", njeriu që i ka të gjitha shanset për t‘u rizgjedhur në krye të Realit të Madridit, (nëse rikthehet, do t‘ia hidhte sytë edhe nga Andres Injestës. Perez ka sjellë më parë Luis Figo në Kamp Nou në 2000 dhe mendon se mund të bëjë të njëjtën gjë edhe me Injestën. Megjithatë, Injesta ka një klauzolë për prishjen e kontratës prej 150 milionë eurosh...