29 prill 2009

Zakeroni: 7 pikë janë shumë

“Milani po kalon një moment shumë të mirë si në aspektin fizik ashtu edhe në atë psikologjik, dhe nuk po vuan për të fituar ndeshjet. Kuqezinjtë duhet të jenë gati nëse Interi do të bëjë ndonjë hap fals”. Fjalë të Alberto Zakeronit, ish-trajneri i Milanit dhe Interit, që pikërisht dhjetë vite më parë ka udhëhequr kuqezinjtë drejt titullit kampion pasi ka rekuperuar shtatë pikë në po aq ndeshje ndaj Lacios.
“Duke konsideruar se mungojnë pesë ndeshje deri në fund, - ka shtuar trajneri -, shtatë pikë shkëputje midis Interit dhe Milanit më duken shumë. Në këtë pikë vetëm Interi mund ta humbë kampionatin. Por deri sa është e mundur, është e drejtë të besohet. Historia e futbollit na tregon se nuk duhet hequr dorë asnjëherë”.