29 prill 2009

Essien: Në Stemford Bridge do të sulmojmë

Mesfushori i Chelseat, Michael Essien, beson se Chelsea do të luajë një futboll shumë më sulmues në ndeshjen e kthimit në Londër.
Blutë e irrituan mbrëmë Barcelonën në Camp Nou duke luajtur një lojë të mbyllur defensive dhe duke ndaluar sulmin e vendasve për të nxjerrë barazim pa gola, që ishte edhe synimi i ekipit të drejtuar nga Guus Hiddink.“Është e vërtetë se i shqetësuam ca, nuk i shfrytëzuam letrat tona sulmuese ende, andaj shpresojmë se këtë do ta bëjmë në ndeshjen e kthimit në Stamford Bridge”, thotë Essien.“Ne jemi një ekip që luajmë me shumë vetëbesim në fushë vendore, do të krijojmë më shumë raste dhe është e nevojshme ta bëjmë këtë, pasi kemi nevojë për fitore dhe gol për t’u plasuar në finale”, ka shtuar ganezi.