29 prill 2009

E ardhme e paqartë për portugezin Nani

E ardhmja e portugezit Nani, i cili militon që prej disa sezonesh në Premier League me Mançester Junajtid, është e shumë e paqartë. Sikurse ka bërë të njohur dje tabloidi britanik "Independent", Nani mund të lërë "Red Devils"-at në një të ardhme të afërt. Futbollisti ka mundur të luajë vetëm gjashtë ndeshje si titullar në këtë edicion të Premier League. Por, në asnjë nga këto ndeshje ai nuk e ka përfunduar, pasi është zëvendësuar. Duket se trajneri Ferguson e ka humbur besimin te Nani dhe po përgatit divorcin me të.