28 prill 2009

Tifozët kundër Romës: Jeni pa dinjitet

Nuk është një klimë e bukur ajo që rrethon “Trigorian” pas humbjes së thellë të pësuar nga Roma kundër Fiorentinës, rivale direkte në luftën për Champions Ligë. Tifozët verdhekuq, të mërzitur nga paraqitjet zhgënjyese të skuadrës, kanë preferuar ta shfryjnë zemërimin e tyre me një mbishkrim të vendosur në murin rrethues të qendrës stërvitore.
“Fedainët” (grup historik i ultrasve verdhekuq) kanë humbur durimin. “Pa dinjitet” dhe “Roma-Inter 0-4, Roma-Juve 1-4, Lacio-Roma 4-2, Fiorentina-Roma 4-1. Mjaft!”, këto janë frazat që shihen në hyrje të qendrës stërvitore të verdhekuqve.