30 prill 2009

Ambrozini-Mourinjos: Zero tituj? Ndoshta pendohet

“Më pëlqen të mendoj se, pas disa javësh, Hoze Mourinjo do të pendohet që ka folur për zero tituj për Milanin, edhe pse në atë kohë ishte e vështirë të mendonim për një sukses në kampionat”. Ky është urimi i Masimo Ambrozinit që gjithsesi është realist lidhur me mundësitë për rekuperim të kuqezinjve. “Tani jemi ndjekësit direkt por, ashtu si Ançeloti, besoj se rekuperimi është me të vërtet i vështirë për të mos thënë i pamundur, - ka shpjeguar Ambrozini.
- Interi ka dominuar kampionatin për një kohë të gjatë sa pritej me padurim krijimi i një dueli”. Pasi është martuar javën e kaluar, tani mesfushori është në pritje të rinovimit të kontratës për ta mbyllur karrierën tek Milani. “Eshtë një ide që më pëlqen, por nuk duhet të më pyesni mua për këtë dhe besoj se nuk do të ketë asnjë surprizë deri në fund të sezonit”, ka thënë mesfushori kuqezi, i cili synon që sezonin e ardhshëm të trashëgojë shiritin e kapitenit nga Paolo Maldini.